Logo AIDA

CHU Nantes University Hospital

Nanto universitetinė ligoninė (CHU-Nantes) yra šeštoji pagal dydį Prancūzijos universitetinė ligoninė, patekusi tarp dešimties universitetinių ligoninių, pripažintų kaip “labai įsipareigojusi moksliniams tyrimams”. CHU-Nantes užima 9 vietą pagal mokslinių publikacijų skaičių nacionalinėje SIGAPS klasifikacijoje ir 7 vietą pagal dalyvavimą klinikiniuose tyrimuose nacionalinėje SIGREC klasifikacijoje. Iki šiol, CHU-Nantes dalyvavo daugiau kaip 2 000 klinikinių tyrimų, iš kurių 20 proc. buvo finansuojami CHU-Nantes ir kuriuose dalyvavo daugiau kaip 20 000 pacientų.
Virškinimo ligų institutas (IMAD) vienija daugiau kaip 300 gydytojų (gastroenterologų ir hepatologų), virškinimo chirurgus, besispecializuojančius suaugusiųjų ir vaikų srityse, sveikatos priežiūros specialistus, mokslininkus, laboratorijų darbuotojus, dėstytojus ir studentus, siekiant pažangos pacientų kepenų ir virškinimo ligų gydymo srityse. Viena iš pagrindinių IMAD mokslinių tyrimų krypčių – pacientų, sergančių viršutinės virškinimo trakto dalies ikivėžiniais pakitimais, gydymas (įskaitant virškinimo trakto vėžio stebėjimą, ankstyvą diagnostiką ir gydymą). Centras turi specialiai skirtą paciento kelią, yra surinkęs daugiau kaip 200 pacientų, sergančių skrandžio ikivėžiniais pakitimais, serumo mėginių ir histologinių mėginių su ilgalaikio stebėjimo duomenimis.
Centras dalyvauja keliuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose skrandžio ikivėžinių pakitimų ir skrandžio vėžio tyrimuose, įskaitant FREGAT tyrimą (klinikinė-biologinė duomenų bazė, skirta stemplės ir skrandžio vėžiui). Visais šiais duomenimis ir surinktais mėginiais bus dalijamasi su AIDA. Centras, bendradarbiaudamas su Imunologijos tyrimų skyriumi (INSERM 1064 Nantas), atlieka fundamentinius ir transliacinius tyrimus, susijusius su imuninio atsako vaidmeniu skrandžio kancerogenezėje. Šie duomenys galėtų būti įtraukti į projektą tolesniuose etapuose. Komanda turi patirties gydant skrandžio ikivėžinių pakitimų turinčius pacientus ir gydant pažengusį skrandžio vėžį, nes yra vienas didžiausių ir aktyviausių virškinimo onkologijos centrų Luaros Atlantiko regione Prancūzijoje. Be to, centras turi specialių onkogenetikos žinių, kurios palengvina pacientų, turinčių padidėjusią skrandžio vėžio riziką, atranką ir gydymą.

Resources

Find out more at