Logo AIDA

CHU Nantes University Hospital

Nantes Universitātes slimnīca ir sestā lielākā Francijas universitātes slimnīca, kas ir starp 10 labākajām universitātes slimnīcām, kuras ir atzītas par “ļoti ieinteresētām pētniecībā”. CHU-Nantes ieņem 9. vietu pēc zinātnisko publikāciju skaita nacionālajā SIGAPS klasifikācijā un 7. vietu pēc dalības klīniskos pētījumos nacionālajā SIGREC klasifikācijā. Līdz šim CHU-Nantes ir piedalījusies vairāk nekā 2000 klīniskajos pētījumos, no kuriem 20 % sponsorē CHU-Nantes un kuros piedalās vairāk nekā 20 000 pacientu.
Gremošanas slimību institūts (IMAD) apvieno vairāk nekā 300 klīnicistu (gastroenterologu un hepatologu), gremošanas ķirurgu, kas specializējas pieaugušo un bērnu ārstēšanā, veselības aprūpes personālu, pētniekus, laboratorijas darbiniekus, pasniedzējus un studentus, lai uzlabotu pacientu aknu un gremošanas slimību ārstēšanu. Viens no IMAD galvenajiem pētniecības virzieniem ir pacientu ar augšējo gremošanas trakta daļu pirmsvēža bojājumu ārstēšana (tostarp agrīna kuņģa un barības vada vēža uzraudzība, agrīna atklāšana un ārstēšana). Centrā ir īpaši noteikts pacientu ceļš, tiek vākti seruma paraugi un histoloģiskie paraugi no vairāk nekā 200 pacientiem ar kuņģa priekšvēža ļaundabīgiem bojājumiem ar ilgtermiņa novērošanas datiem.
Centrs ir iesaistīts vairākos valsts un starptautiskos pētījumos kuņģa pirmsvēža bojājumu un kuņģa vēža jomā, tostarp FREGAT pētījumā (klīniski bioloģiskā datu bāze, kas veltīta barības vada un kuņģa vēzim). Ar visiem šiem datim un paraugu kolekcijām centrs dalīsies ar AIDA. Centrs sadarbībā ar Imunoloģijas pētniecības nodaļu (INSERM 1064 Nantē) ir iesaistīts fundamentālajos un translācijas pētījumos par imūnās atbildes reakcijas lomu kuņģa kanceroģenēzē. Šos datus varētu iekļaut projektā turpmākajos posmos. Komandai ir pieredze pacientu ar kuņģa priekšvēža bojājumiem un progresējuša kuņģa vēža ārstēšanā, jo tas ir viens no lielākajiem un aktīvākajiem gremošanas onkoloģijas centriem Luāras Atlantijas reģionā Francijā. Turklāt centram ir īpašas zināšanas onkoģenētikā, kas atvieglo pacientu ar paaugstinātu kuņģa vēža risku atlasi un ārstēšanu.

Resources

Find out more at