Logo AIDA

Erasmus Medical Center of Rotterdam

Erasmus Medicīnas centra Roterdamā Sabiedrības veselības departaments ir pasaules līderis lēmumu pieņemšanas modeļu izstrādē vēža skrīninga intervences pasākumu novērtēšanai. Pētījumu rezultāti kaitējuma/ieguvumu un izmaksu efektivitātes jomā ir tieši ietekmējuši Nīderlandes valsts vēža skrīninga programmas, Amerikas Savienoto Valstu Preventīvo pakalpojumu darba grupas ieteikumus dažādiem vēža skrīninga pasākumiem un starptautiskās skrīninga programmas un vadlīnijas.
Gastroenteroloģijas nodaļa jau daudzus gadus ir izcēlusies ar augstas kvalitātes pētījumiem par kuņģa vēzi. Pēdējos gados nodaļa ir strādājusi pie faktoru, kas saistīti ar kuņģa zarnu metaplāzijas progresēšanu, izpētes.
Pētījums PROREGAL (Progression and Regression of Precancerous Gastric Lesions) tika uzsākts 2009. gadā, un tas ir prospektīvs kohortas pētījums, kas tiek veikts sešās slimnīcās (vienā akadēmiskajā un piecās reģionālajās) Nīderlandē un vienā Norvēģijas reģionālajā slimnīcā. Kohorta ietver 308 pacientus ar pirmsvēža kuņģa bojājumiem, kuru vidējais novērošanas laiks ir 48 mēneši. Par katru uzraudzības endoskopiju ir pieejama klīniskā informācija, endoskopiskie dati un patoloģijas dati. Šī pētījuma rezultāti un to pamatā esošie dati būs pieejami AIDA.

Resources

Find out more at