Logo AIDA

Hospital of Lithuanian University of Health Sciences Kaunas Clinics

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos yra didžiausia sveikatos priežiūros specialistų paruošimo įstaiga Baltijos šalyse. Nuo 2022 m. daugiau nei 20 proc. mūsų bendruomenės sudaro užsienio studentai.
Gastroenterologijos klinika yra aprūpinta modernia endoskopine, ultragarsine ir funkcinės diagnostikos įranga pagal naujausius tarptautinius standartus. Gastroenterologijos klinika glaudžiai bendradarbiauja su Virškinimo sistemos tyrimų institutu ir daugiausia dėmesio skiria virškinimo sistemos ligų srities transliaciniams tyrimams. Pagrindinė klinikos mokslinių tyrimų kryptis yra susijusi su lėtiniu uždegimu, ikivėžiniais susirgimais ir vėžiu, įskaitant H.pylori, atrofinį gastritą, ikivėžinius skrandžio pažeidimus ir skrandžio vėžį.
Transliaciniai tyrimai apima įvairius molekulinius ikivėžinių ir piktybinių virškinamojo trakto ligų biomarkerius (mikrobiomas, WES, mikroRNA, ln-RNA, cfDNA, organoidai ir t. t.). LSMU priklauso Europos H. pylori diagnostikos ir gydymo registrui (Hp-EuReg) ir yra vienas aktyviausių jo narių. LSMU taip pat yra skrandžio vėžio genetikos konsorciumo ir 1000 Helicobacter genomų konsorciumo narys. LSMU dirbantys mokslininkai dalyvavo kuriant H. pylori valdymo gairių rengimo grupes.
Bandomieji projektai/sprendimai: Skyrius, skirtas bandomiesiems projektams ir veiklai, kurią vykdo projektas
Projekto rezultatai: Šis skyrius bus skirtas projekto rezultatams, kai jie bus paskelbti
Naujienos/renginiai: Bendras naujienų skyrius, kuriame bus skelbiamos naujausios žinios ir būsimi AIDA organizuojami renginiai.

Resources

Find out more at