Logo AIDA

Hospital of Lithuanian University of Health Sciences Kaunas Clinics

Lietuvas Veselības zinātņu universitātes Kauņas klīnika ir lielākā veselības aprūpes speciālistu apmācības iestāde Baltijas valstīs. No 2022. gada vairāk nekā 20 % no mūsu kopienas ir ārvalstu studenti.
Gastroenteroloģijas nodaļa ir aprīkota ar modernu endoskopijas, ultrasonogrāfijas un funkcionālās diagnostikas aparatūru atbilstoši jaunākajiem starptautiskajiem standartiem. Gastroenteroloģijas nodaļa ir saistīta ar Gremošanas slimību institūtu un koncentrējas uz translācijas pētījumiem kuņģa-zarnu trakta slimību jomā. Nodaļas galvenie pētniecības virzieni ir saistīti ar hronisku iekaisumu, pirmsvēža stāvokļiem un vēzi, tostarp H.pylori, atrofisku gastrītu, pirmsvēža kuņģa bojājumiem un kuņģa vēzi.
Translācijas pētījumi aptver dažādus molekulāros biomarķierus pirms ļaundabīgām un ļaundabīgām kuņģa un zarnu trakta slimībām (mikrobioms, WES, mikroRNS, ln-RNS, cfDNS, organoīdi u. c.). UHS ir Hp-EuReg biedrs un viens no aktīvākajiem dalībniekiem. UHS ir arī kuņģa vēža ģenētikas konsorcija un 1000 Helicobacter genomu konsorcija dalībnieks. UHS strādājošie pētnieki ir iesaistījušies H.pylori ārstēšanas vadlīniju izstrādes grupās.
Pilotprojekti/risinājumi: sadaļa, kas veltīta pilotprojektiem un pasākumiem, pie kuriem strādā projekta ietvaros.
Projekta rezultāti: šī sadaļa būs veltīta projekta rezultātiem, kad tie būs pieejami.
Jaunumi/pasākumi: sadaļa ar jaunumiem un gaidāmajiem pasākumiem, ko organizē AIDA.

Resources

Find out more at