Londonas Imperiālā koledža (Imperial College London), kas ir zinārniskā institūcija un atrodas galvaspilsētas centrā, tiek uzskatīta par vienu no vadošajām Apvienotās Karalistes iestādēm. Koledžā mācās aptuveni 15 000 studentu un strādā 8000 darbinieku, un tās uzmanības centrā ir zinātne, inženierzinātnes, medicīna un uzņēmējdarbība.
Skaitļošanas medicīnas pētniecības grupa koncentrējas uz skaitļošanas/MI metožu izstrādi, kas var palīdzēt uzlabot uz datiem balstītas globālās veselības un slimību jomu. Tā ir izstrādājusi virkni datu analītikas sistēmu, kas maina situāciju nozarē, lai papildinātu jaunās molekulārās (“-omikas”) profilēšanas tehnoloģijas klīnisko lēmumu pieņemšanā un iedzīvotāju veselības pārvaldībā. Grupas pieredze apvieno daudzveidīgu skaitļošanas metožu izmantošanu no signālu apstrādes, attēlu informātikas, uz tīkliem balstītas mašīnmācīšanās, dabiskās valodas apstrādes un augstas veiktspējas mobilās skaitļošanas, lai iegūtu informāciju no heterogēnām biomedicīnas datu kopām.
Grupa sadarbojas ar Vodafone fondu projektos DreamLab-DRUGS un CORONA-AI – vienā no lielākajiem pilsoniskās zinātnes projektiem ar vairāk nekā 250 000 iesaistīto lietotāju. Projektos tiek izmantota desmitiem tūkstošu viedtālruņu dīkstāves apstrādes jauda, uz tīkliem balstīts mākslīgais intelekts (MI) un lielie omikas dati, lai meklētu zāļu un pārtikas kombinācijas pret vēža genomu.
Grupa koncentrējas uz omikas virzītu precīzu medicīnu/uzturu, mākslīgā intelekta zāļu pārstrukturēšanu un digitālo patoloģiju. Grupas vadītājs Dr. Veselkovs ir saņēmis Pasaules Ekonomikas foruma (WEF) Jaunā zinātnieka balvu un darbojies WEF Globālās programmas padomē par skaitļošanas nākotni. Viņa pētījumi atspoguļoti tehnoloģiju raidījumos BBC Click, Sky Swipe un daudzos plašsaziņas līdzekļos.